Jaunumi

Dažādas aktualitātes

WhatsApp-Image-2020-03-18-at-18.59.02-1.jpeg

5 ieteikumi kā nodarbināt pirmsskolēnu mājās.

Šobrīd valstī ir ārkārtas stāvoklis un liela daļa bērnu dienu pavada mājās ar vecākiem vai laukos, kopā ar vecvecākiem. Lai neaptrūktos idejas, kā nodarbināt savu mazo pirmsskolēnu, mūsu pirmsskolas grupiņas “Lāsēni” audzinātāja Katrīna ir apkopojusi 5 aktivitates, kuras var realizēt mājas apstākļos un palīdzes jēgpilni nodarbināt dažāda vecuma bērnus ilgstoši. Skolotāja ikdienā māca bērnus no 3-4 gadiem, taču šie darbiņi noderēs arī mazākiem un lielākiem!

1. “Sāls/cukura mākslas darbs”
Noklāj lapu ar pva līmi un nober to ar cukuru vai sāli. Atstāj nožūt. Pēctam ar otu vai šprici (bez adatas!) krāso. Darbiņam izmanto ūdens krāsas.

2. “Pastaiga ar uzdevumu”
Ja mājas tuvumā ir mežš vai mājai ir dārzs, var sastādīt nelielu uzdevumu sarakstu. Piem. 4 lietas, kas jaatrod mežā vai dārzā – mazs akmens, Sūnas, lapa, mazs zars, kukainis. Jo vairāk lietu, jo ilgāk bērns darbojas.

3. Pagatavot ar bērnu kopā pusdienas vai saldo ēdienu piem. Vafeles.

4. “Krāsu salmiņšvamme”
Švamme iesprauž 3-5 koka iesmiņus un uz tiem pa vienam uzliek mazu daļiņu no salmiņa. Bērnam priekšā ir 5-6 dažādu krāsu salmiņu gabaliņi un viņam tie ir jāuzliek uz attiecīgas krāsas iesmiņa. Iesmiņus var arī nokrāsot.


5.”Atrodam dārgumus”
Ietinu follijā mazu vai lielāku mantiņu un bērnam jāattin vaļā.

Lai radoša un aizrautīga darbošanās!

lasite5 ieteikumi kā nodarbināt pirmsskolēnu mājās.
Share this post