Jaunumi

Dažādas aktualitātes

34F07E53-E58E-4213-9AAD-E6CF2AC89489-1.jpg

5 mūzikālas aktivitātes no mūzikas skolotājas Allas

Šodien jūsu uzmanībai mūzikas nodarbība! Mūsu mūzikas skolotāja Alla ir sagatavojusi vairākus uzdevumus, kurus variet veikt ne tikai šodien, bet visas nedēļas, mēneša ietvaros, kā arī, izmantot kādā bērnu pasākumā.

1. Mājas orķestris
Izmēģinām un, galvenais ieklausies, kā skan metāla, plastmasa katls, vāks. Kā tas skan vaļā, ciet, apgāzts otrādi, no sāniem. Ieklausies, to var un vajag darīt arī gana klusu. Spēlē sev zināmas dziesmas, ritmizē izdomātus ritumus. Spēlē ar rokām un dažādiem palīgrīkiem.

2. Ritma vēstulītes.
Izmantojam karotes, koka un metāla, bļodiņas, plastmasa, papīra krūzītes utt.
Pieejam radoši. Mājas atradīsies daudzas lietas, kas skan. Izdomātu ritmu izspēlē viens ģimenes loceklis, bērns to atkārto, ļaujiet arī bērniem izdomāt savu ritmu, viņiem tas patiks. Veidojiet ritma ķēdi, kurā piedalās vismaz 3 cilvēki un atkārto vienu ritmu. Esi uzmanīgs!

3. Elpošanas vingrinājumi.
Mācāmies pūst. Piepūšam balonu, galu pagriež pret dažādiem priekšmetiem, vērojam kā balonā esošais gaiss pūš dažādas lietas (piemēram spalviņu vai papīru) pa zemi.
Tieši to pašu var darīt ar salmiņu, tikai šoreiz jāpūš salmiņā.
Ir laiks sacensībām – kurš pirmais aizpūš spalviņu pa galdu. Var izmantot arī citus priekšmetus, sarežģītākais līmenis – bumba.

4. Dziedi un dejo.
Dziedam paši un kopā ar bērniem. Bērnam ir ļoti svarīgi dzirdēt dzīvu, dabisku dziedāšanu, nevis tikai ierakstu vai fonogrammu. Kur vēl labāk, ja to dara mamma un tētis. Cik labi, ja tas kļūs par jūsu ģimenes kopējo kopā būšanas paradumu. Dziedāšanai var arī brīvi kustēties līdzi un dejot, rezultātā – ģimenes mājas ballīte.

5. Izgatavo instrumentu pats!
Viens no ērtākajiem instrumentiem ir lietus koks. To var izmantot, gan kā “šeikerīti”, gan klausīties lietum līdzīgās skaņās. Izgatavošanai nevajag neko daudz, viss mājās atrodams:
-salvešu vai garāku tualetes papīra rullīti,
-guaša krāsas,
-ko smalku, skanošu – rīsi, griķi, prosa, vai smalkas pērlītes
-aplikācija papīrs
-līme, līmlente vai gumijas.

Esi radošs un darbojieties visi kopā, ja izdodās noteikti padalies ar savu pieredzi, tas palīdzēs arī citiem!

lasite5 mūzikālas aktivitātes no mūzikas skolotājas Allas
Share this post