Jaunumi

Dažādas aktualitātes

WhatsApp-Image-2020-07-22-at-15.18.17-e1595427307925.jpeg

Jūlijs- mēnesis bez plastmasas

Jūlijs ir pasludināts par mēnesi bez plastmasas un tas nekas, ka mēnesis ir jau gandrīz beidzies, bez plastmasas taču varam censties dzīvot arī turpmāk, vai ne?
Piedāvājam Jums pāris ieteikumus kā izvairīties no plastmasas lietošanas ikdienā un pievērsties dabai draudzīgākai dzīvei!

1. MAISIŅŠ NEVAJAG JEB AUDUMA TAŠIŅA
Runā, ka katram latvietim mājās ir maisiņš priekš maisiņiem vai atvilktne maisiņiem, arī mūsu vadītājai šāda atvilktne ir, tikai tur mājo dažāda izmēra auduma un papīra maisiņi, mazākie ir riektstiem un cepumiem, lielāki – dārzeņiem un augļiem, taču pavisam lielie visiem pirkumiem. Būtiski ir plānot savus pirkumus, tad visam būs sava vieta. Arī gaļa var atrast vairākas reizes izmantojamu mājiņu, ja to iepērk sveramu. #maisiņšnevajag

2. ŪDENS UN ŪDENS PUDELE
Aicinām katram bērnam Lāsītē atnest savu daudz reiz lietojamo ūdens pudeli, kurā iepildīt ūdeni, ja gribās padzerties pastaigu laikā. To var izmantot arī mašīnā un pārgājienos, savukārt ūdeni var uzpildīt par brīvu tik daudz vietās, tikai paskaties kartē! https://uvitamins.lv/kur-to-meklet/

3. KAFIJAS TERMOSS VAI KRŪZE
Nereti braucot mašīnā vai ejot no vien apunkta uz otru, gribās padzerties siltu kafiju vai tēju. Šajā brīdī aicinām to iepildīt nevis vienreizlietojamā kafijas krūzē, bet līdzpaņemtajā kafijas krūzē vai termosā. Tās ir dažādas, stikla, bambusa, metāla, atliek tikai izvēlēties sev piemērotāko. Un ziniet, ir ļoti daudz vietiņas, kur uzpildot dzērienu savā krūzē var saņemt atlaidi dzērienam. Vai nav brīnišķīga doma?

4. BEZIEPAKOJUMA IEPIRKŠANĀS
Vai zināji, ka ir tādi beziepakojuma veikali? Jā, BURKA – beziepakojuma preču veikals TURZA Zeroveikals ir tikai mazumiņš no plašā veikaliņu klāsta, kur rīsus, griķus, miltus un citus produktus (arī šampūnu un veļas mazgājamo līdzekli) var iegādāties iepriekš sagādātā trauciņā, tā maksājot par pašu produktu. Kas var būt vēl jaukāk? Sagatavo savu tašiņu vai burciņu un dodies izzināt beziepakojuma iepirkšanās ceļus. Musm vislabāk šādi patīk iepirkt našķus un ingvera sukādes.

5. NOST AR PĀRTIKAS PLĒVI
Vaska drāniņa? Tagad to izmanto viss Lāsītes kolektīvs. tas neaizņemt daudz vietas, var ātri ielikt somā un viegli noslaukot top tīrs. Tajā var ietīt līdzi ņemamās pusdienas, pusnogriezto citronu, aptīt apkārt bļodai (izmantojot kā vāku) un pat ietīt puķes, kuras vēlāk dāvināsim omai.
Vaska drāniņa tiek pagatavota no veca krekla vai spilvendrānas, bišu vaska un kokosriekstu eļļas, un pielieto to mūžīgi, tā aizmirstot par pārtikas plēvi. Ideāli vai ne?

Un kā Jūsu ģimene svin mēnesi bez plastmasas?

#ekoskola #videsfonds #jūlijsbezplastmasas #maisiņšnevajag 

lasiteJūlijs- mēnesis bez plastmasas
Share this post