Ekoskolas mērķi

Mācību procesā un ārpus nodarbību aktivitātēs, veidot un nostiprināt bērnu, vecāku, iestādes kolektīva un apkārtējās sabiedrības izpratni un attieksmi par transportu un tā lietošanas paradumiem ikdienā un to ietekmi uz veselību.

Mācību mērķi

 • Veicināt skolēnu un viņu vecāku pārvietošanos uz iestādi ar kājām, riteni un citiem videi draudzīgiem transporta veidiem
 • Rosināt videi un veselībai draudzīgu rīcību, izvēloties videi draudzīgus pārvietošanas veidus.
 • Veicināt vienkāršus priekšstatus par transporta līdzekļu darbību, īpašu uzmanību pievēršot videi draudzīgam transportam
 • Sekmēt priekšstatus par satiksmes un transporta līdzekļu izmantošanas ietekmi uz vidi un cilvēku dzīves kvalitāti.
 • Samazināt enerģijas resursu patēriņu iestādē
 • Turpināt lietus ūdeņu krāšanas un izmantošanas iespējas
 • Iesaistīt apkārtējās iestādes, bērnu vecāku darba vietas, apkārt dzīvojošos cilvēkus iestādes pasākumos
 • Organizēt izglītojošās nodarbības ārpus pirmsskolas izglītības iestādes telpām – iestādes laukumā, netālu esošā mežā u.tml.
 • Labiekārtot rotaļlaukumiņu, veidojot vidi bērna pašiniciatīvas, intereses un radošās pašizpausmes attīstīšanai.

Ekoskolas jaunumi

Ziemassvētki Lāsītē aizvadīti.
Citādāki un tik latviski.
Ko tur vairāk teikt, mūsu lielā atzīšanās mīlestībā Lāsītes kolektīvam, bērniem un vecākiem ir šajā mazajā video ❤ Lāsītes saime ir burvīga, paldies jums!
Lai gaiši un ģimeniski šie svētki.
❤
Lasīt vairāk
lasite

Dodamies pieredzes apmaiņā!

Turpinām mācīties. Vakar mūsu pirmsskolas skolotājas devās pieredzes apmaiņā uz Mārupes Pirmsskolas izglītības iestādi Zeltrīti, kur smēlāmies jaunas idejas dažādās Ekoskolas tēmās un aktivitātēs, dzirdējām pirmsskolas pieredzi un apskatījām skaisto pirmsskolu, gatavojām mūzikas instrumentus no dabas un otrreiz pārstrādājamiem materiāliem un smēlāmies idejas netradicionālu rīku izmantošanai sporta stundās.
Paldies visai Zeltrītu komandai par jauko uzņemšanu un iedvesmu, un vislielākais paldies @fee_latvia un Ekoskolas projektam, par šo iespēju! Ejam tālāk!Pievienot jaunu
Lasīt vairāk
lasiteDodamies pieredzes apmaiņā!
 • 316412191_6216573515048935_4979070834762146524_n.jpg
 • 316805866_6217780604928226_8524794198711405608_n.jpg
 • 316411230_6216573608382259_7608637935540478455_n.jpg

Piedalamies Rīcību dienu konkursā!

-Tika īstenots pētījums “Ekoloģiskais ķieģelis”, kurā bērni vēroja kas ir atrodams mūsu pirmsskolas apkārtnē un mēģināja noteikt, kurā kategorijā konkrētais priekšmers ir jāšķiro. Pārdomāja, kā tas mūsu apkārtnē radās? Ko mēs ar to varam iesākt? Ko es varu darīt, lai atkritumi apkārtnē samazinātos?

-Filiālē Baložos – Zemenē, miglaina, bet fantastiska riteņu diena! Visi droši un uzmanīgi iepazinās ar ceļu satiksmes noteikumiem, apbrauca šķēršļus, brauca pa noteiktu trasi un vienkārši kopā izklaidējās
Mēs pārvietojamies videi draudzīgi, jo lielām pārmaiņām ir nepieciešami mazi soļi un mēs tos speram!

-Visas nedēļas garumā grupu bērni izgatavoja informatīvus attēlus, kuros ir bērnu zīmējumi ar aicinājumiem izslēgt automašīnas motoru, pārvietoties ar kājām, riteni vai sabiedrisko transportu un mīlēt savu zemi. Kurus piestiprināja pie iestādes teritorijas un ar skaļiem saukļiem aicināja būt videi draudzīgiem arī apkārtējos un citu pirmsskolu vecākus, bērnus un kaimiņus!

Lasīt vairāk
lasitePiedalamies Rīcību dienu konkursā!
Rolands BļujusEkoskola